Email

psikologsedaakyol@gmail.com

Telefon

0533 216 82 24

Hakkımda

Ben Psikolog Seda Akyol. İnsanların hikayelerine eşlik etmeyi ve o biricik hikayede yer edinmeyi çok değerli buluyorum. Psikolojik destek sürecinde, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktayım. Bilişsel davranışçı ve psikodinamik terapi yaklaşımlarını benimsemekle beraber danışanların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı ekol ve yöntemlerden de faydalanıyorum.

Eğitim ve Çalışma Sürecim

Lisans eğitimimi Mef Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamladım. Lisans dönemim boyunca çeşitli stajlar yaptım ve Sivil Toplum Kuruluşları’nda gönüllü oldum. İlk stajımı Gümüşsuyu Psikiyatri’de Dr. Fuat Beşkardeş’in stajyeri olarak tamamladım. Beraberinde TOG Vakfı İTÜ Topluluğu Proje Sorumlusu olarak Çorbada Tuzun Olsun Derneği gönüllülük süreçlerini yürüttüm. Toplumun dezavantajlı gruplarından evsizler ile Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) üzerine çalışma fırsatı buldum. Kuşan Danışmanlık Merkezi’nde BDT temelli çalışmalara ve vaka analizlerine katıldım. Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde son stajımı yaparak lisans sürecimi sonlandırdım.

Yöneldiğim terapi ekollerinin uygulayıcı eğitimini süpervizyon ile tamamlayarak dijital sağlık platformlarında online klinik görüşmelere başladım. Bunun beraberinde Antalya bölgesinde turizm, tarım ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin insan kaynakları departmanında, işe alım ve eğitim süreçlerinde rol aldım. Halihazırda, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik, çalışan iyi oluşuna katkı sağlayan eğitimler tasarlamaktayım. Son olarak Ocak 2024 itibarıyla Ametist Psikoloji Merkezi’nde yüz yüze ve online danışan görmekteyim.

© 2023 Vangrat.com

Scroll to Top